ایسنا: علی حسینی اظهار کرد:‌ قیمت گل زعفران در روزهای کنونی که در آستانه فصل برداشت قرار داریم به صورت کاذب افزایش یافته اما در آینده متعادل‌تر می‌شود.

وی افزود: هم اکنون هر کیلوگرم گل زعفران در مزارع استان خراسان جنوبی حدود ۶۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده اما دلالان این محصول را کیلویی ۴۵ هزار تومان از زعفران‌کاران پیش‌خرید کرده‌اند.

این عضو شورای ملی زعفران ادامه داد:‌ قیمت هر کیلوگرم گل زعفران در سال گذشته حدود ۳۰ هزار تومان بود که با افزایش ۵۰ درصدی، پیش‌بینی می‌شود امسال به حدود ۴۵ هزار تومان برسد. همچنین هر کیلوگرم زعفران در سال گذشته حدود سه میلیون تومان خرید و فروش می‌شد که امسال به حدود پنج میلیون تومان افزایش یافته است.

حسینی تاکید کرد:‌ با توجه به مناسب بودن وضعیت تولید و احتمال افزایش برداشت زعفران در سال جاری پیش‌بینی می‌شود قیمت گل زعفران و زعفران فرآوری شده در سال جاری کاهش یابد و دلالان متضرر شوند.

وی اظهار کرد:‌ با توجه به اینکه کشاورزان به دلیل کمبود نقدینگی مجبورند گل زعفران خود را پیش از برداشت به دلالان بفروشند تشکل‌ها می‌توانند با تامین نقدینگی برای کشاورزان از طریق بانک‌ها و صندوق‌های تخصصی، اجازه سودجویی را به دلالان ندهند.